mana.ir

کد خبر: ۷۲۳۹۱ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۷ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۵

وام بلاعوض ژاپن برای تجهیز گمرک بندر شهیدرجایی

رئیس کل گمرک ایران از وام بلاعوض ژاپن برای تجهیز گمرک بندر شهید رجایی به دستگاه‌های کنترلی پیشرفته ایکس ری خبرداد.

وام بلاعوض ژاپن برای تجهیز گمرک بندر شهیدرجایی
به گزارش مانا، مسعود کرباسیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خرید یک دستگاه ایکس‌ری ساخت ژاپن با دریافت هفت میلیون دلار وام بلاعوض و افزایش ۱۲۰۰کانتینری ظرفیت ارزیابی گمرک شهید رجایی نهایی شده است.
وی با بیان اینکه بیشترین آمار نصب دستگاه ایکس‌ری در بین کشورهای آسیایی متعلق به ایران است اظهار کرد: تعداد دو دستگاه ایکس‌ری تاکنون در گمرک شهیدرجایی نصب شده و در آیندهای نزدیک نیز یک دستگاه ایکس‌ری نسل جدید با مشخصات ارزیابی 1200 کانتینر به صورت روزانه در این گمرک نصب می‌شود.
رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: واقع شدن ایران در منطقه ای حساس و لزوم کنترل ترانزیت، نظارت بر مبادی ورودی کشور را افرایش داده است.
کرباسیان تصریح کرد: توجه ژاپن به اقدامات و حساسیت جمهوری اسلامی ایران نسبت برخورد جدی با تخلفات در حوزه قاچاق کالا و ارز سبب شد تا معادل هفت میلیون دلار به صورت وام بلاعوض برای خرید دستگاه ایکس‌ری اختصاص دهند.
کرباسیان به استفاده از RFID، GPS، مدیریت ریسک و سگ‌های موادیاب در بحث نظارت گمرکات اشاره کرد و بیان داشت: مجموعه گمرک تمام امکانات موجود را برای مقابله با ورود کالا و ارز قاچاق به کشور به کار می بندد.
وی در انتها از امضای توافق ساخت پنج دستگاه ایکس ری توسط وزارت دفاع خبر داد و افزود: با توجه به نهایی شدن قرارداد این تفاهمنامه، از ساخت این تجهیزات توسط متخصصان داخلی در وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح پشتیبانی می‌کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پربحث