mana.ir

کد خبر: ۷۲۲۴۰ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۵
پس از 36 سال در آبادان:

کارخانه تولید روغن دریایی ایرانول افتتاح می شود

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول از توافق هیئت مدیره این شرکت مبنی بر تولید روغن دریایی در آبادان با مشارکت کشتیرانی جمهوری اسلامی، شرکت ملی نفتکش و یک شرکت معتبر در تولید روغن های دریایی خبر داد.

کارخانه تولید روغن دریایی ایرانول افتتاح می شودمهندس عیسی اسحاقی در گفتگو با خبرنگار مانا با اشاره به بهره برداری ازکارخانه تولید روغن ایرانول آبادان گفت: فازاول بازسازی کارخانه تولید روغن ایرانول آبادان پس از 35 سال در سوم خرداد امسال آغاز و فاز دوم و بازسازی کامل آن در سوم خرداد سال آینده به بهره برداری می رسد و تولید انواع روانکار، روغن دریایی، موتوری، دیزلی، صنعتی و ... انجام می شود.
مدیرعامل شرکت نفت ایرانول تصریح کرد: با توجه به تعطیلی تولید روغن در آبادان به دلیل جنگ تحمیلی در سال 59 و تخریب آن از سال گذشته برنامه بازسازی پالایشگاه، بلندینگ روغن پرکنی در بریم آغاز شد.
وی کاهش خام فروشی، ارزش افزوده بیشتر، پایگاه مناسب برای صادرات و داشتن انبارمناسب و کاهش قیمت تمام شده محصولات به دلیل منطقه آزاد بودن را از مهمترین مزایای این کار دانست.
اسحاقی همچنین ازموافقت هیئت مدیره شرکت نفت ایرانول برای تولید روغن گروه دو و سه برای اولین بار با جذب سرمایه گذار خارجی در آبادان خبر داد و گفت: این سرمایه گذاران هفته آینده برای انجام مذاکره نهایی به ایران می آیند.
اسحاقی همچنین از توافق هیئت مدیره ایرانول مبنی بر تولید روغن دریایی در آبادان با مشارکت کشتیرانی جمهوری اسلامی، شرکت ملی نفتکش و یک شرکت معتبر در تولید روغن های دریایی خبر داد. و گفت: امید است در سال آینده کارهای اجرایی آن آغاز می شود.
وی تصریح کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام گذاری شده، طی 10 ماه گذشته خام فروشی در شرکت نفت ایرانول 25 درصد کاهش یافته است.
مدیرعامل شرکت نفت ایرانول همچنین از روند بازسازی تولید روغن پالایشگاه ایرانول آبادان و از پایانه در حال ساخت ایرانول در ماهشهر بازدید کرد.
اسحاقی افزود: امید است به زودی پایانه صادراتی ایرانول در ماهشهر با ظرفیت مخازن 25 هزار تنی افتتاح شود که با بهره برداری از این پایانه می توان ظرفیت ذخیره سازی محصولات صادراتی را به دو تا سه ماه افزایش داد و سود مناسبی نصیب شرکت کرد.
برچسب ها: آبادان ایرانول
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار