mana.ir

کد خبر: ۷۲۲۳۳ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۹ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۵

اسکله های مسافری قشم در آستانه نوروز 96 تجهیز می شود

اسکله های مسافری منطقه آزاد قشم در آستانه تعطیلات نوروزی تجهیز و نوسازی می شود تا زمان توقف مسافران به حداقل برسد.

اسکله های مسافری قشم در آستانه نوروز 96 تجهیز می شود
سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در گفتگو با خبرنگار مانا گفت: پایانه مسافری اسکله کندالو قشم در مساحتی به وسعت 300 متر مربع با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.
فرزین حقدل افزود: همچنین برای ایجاد یک کمپ پارک در اطراف اسکله کندالو قشم حدود دو میلیارد تومان هزینه شده است.
وی تصریح کرد: در حقیقت این منطقه به منظور ساماندهی مسافرین بومی و مسافرینی که برای بازدید از خلیج دلفین ها از قشم عازم جزیره هنگام هستند تجهیز شده است.
وی با اشاره به بهسازی اسکله های بنادر جزیره قشم گفت: در این خصوص بهسازی اسکله بندر شهید ذاکری به عنوان یکی از بزرگترین بنادر مسافری که مسافران را از قشم به بندرعباس، هرمز و لارک جابه جا می کند در دست انجام است همچنین به کمک سازمان بنادر و دریانوردی عملیات لایروبی این بندر نیز صورت خواهد گرفت.
حقدل افزود: در بنادر لافت و پل که جزو بنادر اصلی ترابری خودرو هستند در حال افزایش گیت هایی هستیم تا مدت زمان توقف مسافرین به کمترین حد برسد.
وی با اشاره به بهسازی اسکله های تفریحی طبل، سهیلی و گورزین واقع در جنگل حرا اظهار داشت: اسکله گورزین به تازگی و به عنوان یک ظرفیت جدید معرفی شده است و به زودی چندین شناور در این خصوص جهت تردد مسافران خریداری خواهد شد.
سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با بیان این نکته که سواحل ناز جزیره قشم به عنوان یکی از بهترین نقاط دنیا برای کایت سواری و پاراگلایدر مطرح است گفت: در این خصوص حدود هشت باشگاه ورزش های هوایی در حال دریافت مجوز بر اساس استانداردها و فعالیت در این زمینه هستند که به جذابیت های قشم افزوده خواهد شد.
وی افزود: قشم به عنوان یکی از سایت های خوب غواصی مطرح است و در این خصوص کلوپ ها و مدارس غواصی ساماندهی شده اند.
وی با اشاره به برگزاری تورهای جزایر اطراف قشم خاطرنشان کرد: حدود 1000 شناور با مالکیت بخش خصوصی در زمینه گردشگری دریایی در اطراف جزیره قشم فعالیت دارند. 
حقدل گفت: علاوه بر تسهیلاتی که سازمان منطقه آزاد قشم برای مالکین شناورها قائل است این سازمان به منظور توسعه گردشگری دریایی توافقاتی را با صندوق توسعه صنایع دریایی برای نوسازی شناورها انجام داده است. 
برچسب ها: منطقه آزاد قشم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پربحث