mana.ir

کد خبر: ۷۱۸۳۴ |
تعداد بازدید: ۱۲۵۴۵ |
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۷ - ۰۵ بهمن ۱۳۹۵
ایام دهه فجر صورت می گیرد:

افتتاح منحصر به فردترین پارک آبی روباز کشور در جزیره کیش

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از افتتاح نخستین تم پارک آبی روباز کشور در جزیره کیش همزمان با ایام بزرگداشت دهه فجر خبر داد.

افتتاح منحصر به فردترین پارک آبی روباز کشور در جزیره کیشمحمد محب خدایی در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: یکی از زیباترین و منحصربه فردترین پارک های آبی جهان همزمان با ایام دهه فجر در جزیره کیش مورد بهره برداری قرار می گیرد.
معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه این پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی به سرانجام رسیده است، بیان داشت: این پارک نخستین پارک آبی روباز کشور محسوب می شود.
به گفته وی، پارک آبی روباز کیش واقع در جنوب جزیره از تمام استانداردهای روز دنیا برای خدمات دهی به گردشگران برخوردار است و امید می رود با بهره برداری از آن شاهد تحولی بزرگ در ورود گردشگر به جزیره کیش باشیم.
عضو هیئت مدیره شرکت بهره برداری پارک آبی کیش نیز در گفتگو با خبرنگار مانا در خصوص ویژگی های این پارک منحصر به فرد گفت:طراحی و ساخت تم پارک آبی " اوشن " کیش به نحوی انجام شده است تا بانوان نیز بتوانند از آن استفاده کنند.
مصطفی نظری با اشاره به اینکه این پارک آبی از حیث امکانات مدرن اولین پارک منطقه بحساب می آید، اظهار داشت: همچنین این پارک آبی یکی از 10 پارک آبی زیبای جهان نیز محسوب شده وامیدواریم در رتبه بندی جهانی پارک های آبی جهان، سال آینده میلادی شاهد قرار گیری تم پارک آبی اوشن به عنوان یکی از 10 پارک آبی برتر جهان باشیم.
به گفته این عضو سرمایه گذار بخش خصوصی، کل سرسره ها وبازیهای تم پارک آبی " اوشن" از کانادا و بخشی از آن نیز از کشور بلژیک خریداری شده است.
وی بیان داشت: همچنین زیرساختهای لازم قبل از نصب تجهیزات پارک نیز از کشورهای اروپای غربی تهیه شده است.
عضو هیئت مدیره شرکت بهره برداری پارک آبی کیش عنوان کرد: در زمان شروع این پروژه، دانش فنی ساخت چنین پارک آبی در میان کارشناسان ایرانی وجود نداشت، بنابراین لازم بود با استفاده از ترکیب متخصصان خارجی و داخلی نسبت به ساخت این پارک آبی اقدام کنیم.
نظری اذعان داشت: موفق شدیم هم اکنون دانش و تخصص طراحی ساخت اینچنین پارک هایی را در کشور بومی کنیم تا مستقل از کارشناسان خارجی بتوانیم نسبت به ساخت آنها اقدام کنیم.
وی در ادامه گفته های خود به فضای سبز این مجموعه اشاره کرد و گفت: فضای سبز ایجاد شده در تم پارک آبی اوشن منحصر به فرد است و به جرات می توان گفت یکی از مناطق کم نظیر فضای سبز کشور محسوب می شود.
وی با تاکید بر اینکه این پارک آبی در شان مردم ایران ساخته شده است، بیان داشت: اساس و پایه ساخت این پارک آبی با رویکرد گردشگری حلال بوده است و می تواند به عنوان یکی از مقاصد اصلی برای گردشگران کشورهای مسلمان به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس محسوب شود.
وی با اشاره به اینکه تا پیش از ساخت تم پارک آبی اوشن، امکان استفاده بانوان مسلمان از چنین پارکهایی در فضای روباز و زیر نورخورشید وجود نداشت، بیان کرد: با تمهیداتی که از همان فاز طراحی های اولیه تا اتمام ساخت صورت گرفت، موفق شدیم هر گونه امکان دید در پارک را مهار کنیم.
نظری افزود: از سوی دیگر از آنجا که پارک در منطقه پرواز ممنوع واقع شده، و هیچ سازه بلندمرتبه‌ای نیز در مجاورت آن وجود ندارد لذا امکان دید هوایی در این منطقه نیز وجود نخواهد داشت.
وی بیان داشت: افتتاح این پارک در یکی دو ماه نخست فقط برای آقایان خواهد بود تا پس از رفع نواقص احتمالی و جذب نیروی آموزش دیده خانم ، بانوان نیز امکان استفاده از این پارک را داشته باشند.
به گفته وی، بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تم پارک آبی اوشن به صورت یک روز در میان به خانم ها و آقایان سرویس دهی خواهد کرد.
به گفته عضو هیئت مدیره شرکت بهره برداری تم پارک آبی اوشن، طراحی این پارک از سال 89 آغاز شده و پس از پنج سال عملیات ساخت که هم اکنون آماده بهره برداری است.
به گفته وی، طرح اولیه این پارک از سوی شرکت کانادایی تهیه شد و سپس کارشناسان و متخصصان ما این طرح را مطابق با فرهنگ ایرانی اصلاح و سپس اجرایی کردند.
وی همچنین از همکاری یکی از سرشناس ترین طراحان پارکهای دیزنی لند که ملیت ایرانی دارد با این پروژه خبر داد و گفت: مهندس جعفری نژاد به منظور مشورت در طراحی این پارک مدتی به ایران سفر کرد.
نظری با اشاره به اینکه این پارک ظرفیت پذیرش روزانه سه هزار و 300 نفر را داراست ، افزود: در این پارک 14 راید(راه آبی) بی نظیر در دل داستانی بر گرفته از ادبیات ایرانی اسلامی در زمینی به مساحت ۶ هکتار جانمایی شده اند.
وی حجم سرمایه گذاری در نخستین تم پارک آبی روباز ایران 180میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این پروژه با مشارکت بانک توسعه صادرات اجرایی شده است.
این نماینده سرمایه گذار بخش خصوصی عنوان کرد: ساخت این پارک آبی به طور مستقیم برای 500 نفر اشتغالزایی فراهم کرده است و پیش بینی می شود بعد از افتتاح آن شاهد رونق جدی در سایر واحدهای خدمات رسانی کیش از جمله هتل ها، شرکت های هواپیمایی، تاکسیرانی و ... باشیم و از این طریق به طور غیر مستقیم نیز اشتغال چشم گیری پدید آورد.
وی گفت: امیدواریم در پی افتتاح تم پارک آبی اوشن ، منطقه آزاد کیش تسهیلات بیشتری برای سفر به کیش فراهم کند تا به این ترتیب شاهد قطع بسیاری از مسافرت های گردشگران ایرانی به کشورهای خارجی جهت استفاده از چنین امکاناتی باشیم.
برچسب ها: پارک آبی کیش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین