mana.ir

کد خبر: ۷۰۹۶۲ |
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۹ - ۲۹ آذر ۱۳۹۵
با سرمایه گذاری خارجی احداث می شود؛

بزرگ ترین پروژه آکواریوم کشور در منطقه آزاد انزلی

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از آغاز عملیات اجرایی احداث بزرگ ترین پروژه آکواریوم و باغ خزندگان کشور با سرمایه گذاری خارجی در راستای ایجاد و توسعه زیر ساخت های تفریحی و گردشگری منطقه آزاد انزلی در ماه آینده خبر داد.

بزرگ ترین پروژه آکواریوم کشور در منطقه آزاد انزلی
به گزارش مانا، مهندس رضا مسرور گفت: طرح احداث این مجموعه تفریحی– گردشگری که با ایده ای نو و خاص طراحی شده است شامل بزرگ ترین آکواریوم و باغ خزندگان کشور، شهربازی سرپوشیده، سینماهای چند بعدی، سوئیت های اقامتی، تونل آکواریم و بخش های تجاری و خدماتی می باشد. قرار است بخش خاصی در این آکواریوم به ماهیان و آبزیان دریای خزر به عنوان آکواریوم تخصصی دریای کاسپین اختصاص داده شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به اینکه این طرح در راستای سیاست ها و برنامه های سازمان منطقه آزاد انزلی در جهت توسعه فضا و اماکن گردشگری و تفریحی و در نهایت تحقق  اهداف منطقه به قطب گردشگری شمال کشور در سال جاری در دستور کار این سازمان قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: با جذب سرمایه گذار مربوطه که تجربه ساخت، راه اندازی و بهره برداری از چندین پروژه مشابه در کشور و خارج از کشور را دارد امید است که طرحی نو، متفاوت و در عین حال بسیار جذاب برای گردشگران راه اندازی شود.
وی در خصوص زمان بندی مراحل اجرای این طرح تصریح کرد: با انجام مراحل اداری، مجوزهای مرتبط با اجرای پروژه صادر شده است و این طرح در ماه های آینده وارد فاز عملیاتی شده که امید است فاز نخست آن یعنی بخش اکواریوم زودتر از موعد مقرر راه اندازی شود.
در این گزارش آمده است: با توجه به ورود سالیانه بیش از سه میلیون گردشگر صرفاً به فاز تجارت و گردشگری منطقه و همچنین موقعیت بسیار مناسب این طرح منحصر به فرد که در مجاورت با ساحل، مرکز تفریحات دریایی، باغ پرندگان و مجتمع های تجاری که همواره مورد استقبال فراوان بازدید کنندگان قرار دارد، می توان طرح بزرگ ترین آکواریوم و باغ خزندگان کشور در منطقه آزاد انزلی را یکی از مهم ترین طرح های گردشگری در ایران قلمداد کرد.
گفتنی است سازمان منطقه آزاد انزلی با توسعه زیرساخت های گردشگری و تفریحی و ارائه خدمات و تسهیلات متنوع موجبات ماندگاری هر چه بیشتر گردشگران در منطقه را فراهم کرده و زمینه رونق و افزایش فرصت های شغلی در صنعت گردشگری را برای جوانان منطقه مهیا کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پربحث