mana.ir

کد خبر: ۷۰۲۷۳ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۷ - ۲۳ آبان ۱۳۹۵

صدای صیادان ایرانی دربند دزدان دریایی به مجلس رسید

نماینده مردم میناب، لزوم تسریع در امر آزادسازی صیادان ایرانی دزدیده شده از سوی دزدان دریایی سومالی را متذکر شد.

صدای صیادان ایرانی دربند دزدان دریایی به مجلس رسید
به گزارش خبرنگار پارلمانی مانا در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی سید مصطفی ذوالقدر به وزیر امور خارجه مبنی بر لزوم تسریع در امر آزادسازی صیادان ایرانی دزدیده شده از سوی دزدان دریایی سومالی؛ توسط هیأت رئیسه قرائت شد.
شایان ذکر است 21 ایرانی بهمن ۱۳۹۳ از شهر کنارک واقع در استان سیستان و بلوچستان سوار بر لنج صیادی "ابراهیم فروزانمهر"یکی از اعضای شورای شهر کنارک برای صید ماهی، راهی آب‌های آزاد شدند.
آنان پس از حدود دو ماه کار صیادی در ششم فروردین ۱۳۹۴ در حال بازگشت به ایران بودند که مورد حمله‌ یک گروه از دزدان دریایی سومالیایی قرار گرفتند. دزدان دریایی تمامی ۲۱ خدمه را به همراه لنج ربوده و به کشور سومالی منتقل کردند. با گذشت بیش از 583 روز از ربوده شدن خدمه لنج، هشت نفر از آنها در وضعیت نامناسب بهداشتی و خوراکی فوت کرده‌اند. چهار نفر از آنها به کمک دولت سومالی موفق به فرار شدند و یک نفر دیگر به تنهایی از دست دزدان دریایی گریخت و پس از چندین روز پیاده‌روی با رساندن خود به موگادیشو-پایتخت سومالی- توسط دولت این کشور به ایران انتقال داده شد. دزدان دریایی که هموطنانمان را به دو گروه تقسیم کرده‌اند در ازای آزادی چهار نفر از گروگان‌ها-شامل ملوان و نزدیکان وی- از خانواده آنها درخواست ۱۵۰ هزار دلار پول کرده‌اند و برای آزادی چهار نفر باقیمانده از یک گروه ۱۳ نفره ۳۰ هزار دلار طلب کرده‌اند.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پربحث