mana.ir

کد خبر: ۶۹۸۶۷ |
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۸ - ۰۵ آبان ۱۳۹۵

بازدید وزیر محیط زیست هلند از بندر شهید رجایی

وزیر امور زیربنایی و محیط زیست کشور هلند در رأس یک هیئت بلندپایه از مدیران و فعالان بندری و اقتصادی این کشور ضمن حضور در بندر شهید رجایی، از بخش های مختلف این بندر بازدید کرد.

بازدید وزیر محیط زیست هلند از بندر شهید رجاییبه گزارش مانا، "ملانی شولتز فن هاخن" وزیر امور زیربنایی و محیط زیست هلند با همراهی یک هیئت ۲۵ نفره از فعالان اقتصادی و دریایی این کشور از جمله مدیر بندر روتردام با حضور در بندرشهید رجایی از امکانات و قابلیت های این منطقه ویژه اقتصادی، اسکله های ۴۰ گانه آن و تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا در بزرگترین بندر تجاری ایران بازدید کرد.
اراضی پشتیبانی، ترمینال های ۱ و ۲ کانتینری، ترمینال های جنرال کارگو (کالاهای متفرقه و عمومی) و بندر نفتی خلیج فارس از جمله بخش هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت.
این هیئت در نشستی مشترک با مقامات ارشد بندر شهید رجایی به بحث وتبادل نظر پرداختند و از نزدیک با ظرفیت های موجود در این بندر به منظور یافتن نقاط همکاری آشنا شدند.
"محمد علی اصل سعیدی پور" معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این نشست گزارشی مبسوط از ظرفیت ها و توانمندی های بندر شهید رجایی و همچنین آخرین دستاوردهای عملیاتی این بندر را به هیئت اروپایی ارایه کرد.
وزیر امور زیربنایی و محیط زیست هلند در حاشیه بازدید از بخش های مختلف بندر شهید رجایی ضمن ابراز قدردانی از استقبال و مهمان نوازی شایسته مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از دلایل انتخاب استان هرمزگان برای سفر و بازدید میدانی بررسی وضعیت موجود بنادر مهم منطقه از جمله بندر شهید رجایی به عنوان مهم ترین بندر کشور ایران است.
"ملانی شولتز فن هاخن" افزود: در این سفر به دنبال یافتن زمینه همکاری ها به ویژه توسعه فعالیت های بندری و دریایی هستیم.
وی ضمن اشاره به نتایج نشست مشترک خود با مسئولان بندر شهید رجایی خاطرنشان کرد: در این نشست به این موضوع رسیدیم که زمینه های مختلفی برای همکاری مشترک از جمله لایروبی، توسعه بنادر و کشتیرانی وجود دارد.
وزیر امور زیربنایی و محیط زیست هلند گفت: در حال حاضر این فرصت وجود دارد هماهنطور که ما قرن ها پیش در این منطقه حضور داشتیم و فعالیت می کردیم دوباره این حضور احیاء شود و بتوانیم در زمینه های مختلف همکاری مشترک داشته باشیم.
"خسرو سرایی" مدیرکل تعرفه و ترانزیت سازمان بنادر و دریانوردی نیز به خبرنگاران گفت: پس از برگزاری یک نشست مشترک، قرار شد تا با طرف هلندی چهار کمیته تخصصی تشکیل دهیم.
وی این کمیته ها را در زمینه های فنی، لجستیک، سرمایه گذاری و آموزش و تحقیقات عنوان کرد و افزود: طرف هلندی از تشکیل این کمیته ها برای توسعه همکاری ها و فعالیت های مشترک استقبال کرد و آینده بسیار خوبی برای همکاری ها و تعاملات متقابل وجود خواهد داشت.
برچسب ها: بندر شهید رجایی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار