mana.ir

کد خبر: ۶۴۳۲۲ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۵
وزیرنفت و گاز طبیعی هند:

هند خواهان سرمایه گذاری در بندر چابهار است

وزیرنفت و گاز طبیعی کشور هند که در راس هیئتی بلند پایه اقتصادی به چابهار سفر کرده است از طرح توسعه بندر شهید بهشتی بازدید کرد.

هند خواهان سرمایه گذاری در بندر چابهار استبه گزارش مانا "دارمندرا پرادهان" در این بازدید گفت: زیر ساخت های چابهار برای سرمایه گذاری مناسب است و هند در توسعه این بندر با هدف بهبود روابط تجاری و اقتصادی مشارکت خواهد کرد.
وی با تاکید بر این که کشورش توجه ویژه ای برای سرمایه گذاری در بندر چابهار دارد، افزود: با توسعه این روابط ، فعالیت تجار و بازرگانان دو کشور ، توسعه و بهبود خواهد یافت.
استاندارسیستان و بلوچستان هم در دیدار با وزیر نفت و گاز هند در چابهار ،گفت: با عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به توسعه سواحل مکران و توجه دولت به این امر مهم ، زیرساخت های لازم برای فعالیت سرمایه گذاران در حال آماده سازی است.
اوسط هاشمی تاکید کرد: مسئولان محلی چابهار و سیستان و بلوچستان ، همه تلاش خود را برای سرمایه گذاری کشورهای خارجی و همسایگان دریایی و خاکی در بنادر این استان خواهند کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان ضمن تشریح ظرفیت‌های بندر چابهار، اظهار کرد: نگاه بلند مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید سبب توسعه هرچه بهتر چابهار شده است.
رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار نیز با اشاره به سابقه روابط دو کشور ایران و هند گفت: تشکیل قریب به 20 دوره کمیسیون مشترک در تهران و دهلی نو و انعقاد تفاهم نامه های دو جانبه در این کمیسیون ها بیانگر وجود اراده مستحکم جهت تقویت روابط دو کشور است.
حامد علی مبارکی  در ادامه بیان کرد: چابهار تنها بندراقیانوسی کشور است که به آب های آزاد دنیا دسترسی دارد که توسعه این بندر می تواند باعث توسعه روابط اقتصادی کشورهای حاشیه اقیانوس هند به ویژه کشور هند شود.
برچسب ها: هند چابهار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین