mana.ir

کد خبر: ۶۳۱۹۷ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۵

افزایش 22درصدی ماندگاری مسافران نوروزی در چابهار

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار گفت: میزان ماندگاری مسافران نوروزی در سال 95 دراین منطقه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 22درصدی داشته است.

افزایش 22درصدی ماندگاری مسافران نوروزی در چابهار
حامد علی مبارکی با تشریح عملکرد ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز 95 گفت: با توجه به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و تفریحی از سوی کمیته های 14 گانه میزان ماندگاری مسافران نوروزی در سال 95 دراین منطقه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 22درصدی داشته است.
وی در ادامه اظهارداشت: به دنبال اتخاذ سیاست های سازمانی و هم گام با برنامه های ابلاغی دبیرخانه شورایعالی ستاد نوروزی به مدت دوماه با تشکیل کمیته های 14گانه با ماموریت های جداگانه فعالیت خود را آغاز کرد.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری"بهار در چابهار" به همت مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان را یکی از برنامه های موفق این ایام عنوان کرد و افزود: این برنامه ازپنجم  تا 13فروردین ماه 95 به مدت 9 شب با اجرای برنامه های شاد فرهنگی با استفاده از هنرمندان مطرح کشور، استان و چابهار توانست هر شب بیش از پنج هزارنفر را برای تماشای برنامه ها به جایگاه میلاد بکشاند.
مبارکی اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی با حضور هنرمندان صنایع دستی از شهرهای مختلف استان سیستان و بلوچستان با 40 غرفه در رشته های مختلف وعرضه و طبخ 72 نوع غذای سنتی در این نمایشگاه یکی دیگر از برنامه های موفق ایام نوروز بود که با استقبال خوب مسافران و گردشگران نوروزی مواجه شد.
وی برگزاری مسابقات ورزشی ، تفریحی و خانوادگی ویژه مسافران نوروزی را از دیگر برنامه های این ستاد عنوان کرد و اضافه کرد : در طول ایام نوروز 95 مسابقات کریکت چهارجانبه شاغلین اتباع هندوستان، پاکستان و افغانستان با تیم منطقه آزاد چابهار به عنوان تیم اول کشور، دارت بانوان ، ماهیگیری خانوادگی ، اتومبیل رانی رالی ، شتر سواری ، تیر اندازی با اهداف پروازی ، مچ اندازی آقایان ، وطناب کشی و مجسمه سازی از سوی کمیته ورزش و تفریحات سالم برگزارشد.
مبارکی ویژه برنامه ها و جشنواره های پرواز بالن های نورانی ، پروازبادبادکها ، جشن طلوع تا غروب اقیانوس و مسابقات ویژه خانواده و جنگ شادی ، برگزاری کارناوال شادی در سطح منطقه با استفاده از ساز و دهل سیستان و بلوچستان و مشارکت در جشنواره استعدادیابی موسیقی جوانان تحت عنوان "زیمل 95" در پارک گردشگری بهاران شهردای چابهار از دیگر برنامه هایی بودند که با استقبال چشمگیر مسافران و گردشگران نوروزی مواجه شدند.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار ارائه خدمات درمانی رایگان با استقرار پزشک و کادر پرستاری و راه اندازی غرفه سلامت در سطح منطقه ، راه اندازی کیوسک های پیشنهادات و انتقادات از جامعه بازاریان ، و مجتمع ها ، راه اندازی سه بازار بزرگ در پلاژساحلی ، تهیه پکیج گردشگری از ظرفیت های منطقه آزاد،اداره کل بنادر،اداره کل شیلات و محیط زیست برای مسافران و گردشگران از دیگر کارهایی بود که توسط کمیته های 14گانه ساماندهی شد.
وی گفت : برپایی سه سفره هفت سین با نشانه های  بومی و سنتی، انجام امورات زیربنایی ، زیباسازی منظر شهری و روشنایی محدوده منطقه ، تامین آب شرب ، ساخت و تعمیر و تجهیز سرویس های بهداشتی و نمازخانه های موقت سطح منطقه ومسیرهای بین راهی منتهی به مقصد منطقه ، اکوکمپ های منطقه ، جمع آوری متکدیان ، بازدید و نظارت مستمر از مراکزاقامتی و رستوران ها و مراکز پذیرایی توسط کمیته ها صورت پذیرفته است .
مبارکی تصریح کرد: برگزاری مانور امداد و نجات ستاد نوروزی که این مانور در سه حوزه زمینی ، هوایی و دریایی با آمادگی نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات سازمان ، جلسه ستاد بحران و آمادگی لازم و تعیین محل اسکان مسافران به هنگام بارندگی و طوفان و اطلاع رسانی مناسب ، راه اندازی دو خط تلفن گویا دبیرخانه ستاد نوروزی و ارایه خدمات 24ساعته و راه اندازی 11 پایگاه اطلاع رسانی با سازه های بومی آلاچیق و سیاه چادر از دیگر اقدامات این ستاد بوده است.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار گفت: با سه کارگروه شهرستان چابهار شامل : آسایش و امنیت اجتماعی ، ایمنی جاده ها و کارگروه ایمنی دریا همکاری تنگاتنگی داشتیم که هیچگونه گزارشی مبنی بر صدمات و حوادث در طول این مدت ثبت نشده است .
شایان ذکر است این ستاد جلسات تخصصی با حضور روسای کمیته ها با چهار جلسه اصلی و یک جلسه ستاد بحران و ده ها جلسه فرعی برگزار کرد و بسیاری از کارها از جمله مستند سازی برنامه های مختلف به بخش خصوصی واگذار و نیز آمار و اطلاعات به دانشگاه بین المللی چابهار در قالب یک کمیته واگذار شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین