mana.ir

کد خبر: ۵۲۲۶۵ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۴ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۳

13 شناور از خطر غرق شدن نجات یافتند

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از تعطیلی بنادر مسافری غرب استان هرمزگان طی دو روز اخیر بر اثر وزش شدید باد و طوفان خبر داد و گفت: تعداد 13 فروند شناور طی این مدت از خطر غرق شدن نجات یافتند.

13 شناور از خطر غرق شدن نجات یافتند
به گزارش مانا به علت ورود سامانه ناپایدار جوی به هرمزگان طی روزهای گذشته، تردد تمامی شناورهای مسافری در آب های هرمزگان از صبح روز شنبه دوم اسفندماه تاکنون متوقف شده و این محدودیت تا مساعد شدن هوا ادامه دارد.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه با اشاره به تعطیلی بنادر مسافری غرب هرمزگان پس از وزش شدید باد از روز گذشته(شنبه، دوم اسفند)، اظهار داشت: تعطیلی این بنادر به منظور فراهم نبودن شرایط ایمن تردد دریایی اعمال شده است.
اسماعیل مکی زاده ادامه داد: طی این مدت، با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی، 10 فروند موتور لنج صیادی از موج شکن های اطراف جهت در امان ماندن از امواج شدید دریا به داخل حوضچه بندر تجاری لنگه منتقل شد؛ همچنین، یک فروند شناور بارج و یک یدک کش در آب های ساحلی ابوموسی و یک لنج تجاری در آب های جزیره فارور با پهلودهی به موقع در حوضچه، از خطر غرق شدن نجات یافتند.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه خاطرنشان کرد: شماره تماس اضطراری 1550 در تمامی ساعات شبانه روز آماده دریافت اطلاعات برای تجسس، نجات و اطفای حریق شناورهاست.
مکی زاده به مردم توصیه کرد؛ در شرایط نامساعد جوی که بنادر مسافری تعطیل هستند، به هیچ وجه از شناورهای غیراستاندارد و غیرمجاز برای انجام سفر دریایی استفاده نکنند.
یادآور می شود، مرکز پیش بینی هواشناسی هرمزگان برای روزهای شنبه و یکشنبه (2 و3 اسفند)، افزایش سرعت باد، گرد و غبار، کاهش میدان دید افقی و رگبار و رعد و برق بر اثر فعالیت سامانه بارشی پیش بینی کرده است.
سرعت باد در برخی از مناطق خلیج فارس (از جمله جزیره ابوموسی ) به بیش از 58 کیلومتر بر ساعت نیز می رسد؛ همچنین، میدان دید افقی در خلیج فارس به کمتر از هزار متر کاهش یافته و ارتفاع موج نیز در برخی از مناطق به 2 متر خواهد رسید.
طبق پیش بینی هواشناسی هرمزگان، وزش باد در مناطق دریایی، سواحل و جزایر این استان تا روز دوشنبه (4 اسفند) ادامه دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین