mana.ir

کد خبر: ۴۸۶۰۲ |
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۴ - ۲۳ تير ۱۳۹۳

سرمایه گذاری 7 میلیارد تومانی در بندر باهنر

معاون عملیات اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون هفت میلیارد تومانی در بخش عمرانی این بندر سرمایه گذاری شده است.

سرمایه گذاری 7 میلیارد تومانی در بندر باهنر
به گزارش مانا،گفت: قاسم عسکری نسب با بیان این مطلب ، بندر شهید باهنر را یکی از پایانه های دریایی مناسب در کریدور ترانزیت منطقه برای کشورهای ترکیه، روسیه، آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و عراق دانست.
وی با اشاره به ترانزیت 13 هزار و 287 خودرو از این بندر، اضافه کرد: طی این مدت35 هزار تن کالای غیرنفتی از این بندر ترانزیت شد که 7 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
عسکری نسب بیشترین رشد کاپوتاژ نفتی و غیر نفتی در این مدت را 17 درصد اعلام کرد و افزود: از ابتدای سال تاکنون، یکهزار و489 فروند شناور وارد بندر شده است که سهم شناورهای سنتی و موتور لنج ها 521 فروند بوده و در این بخش، 96 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد را شاهد بوده ایم.
معاون عملیات اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر اضافه کرد: با توجه به جایگاه این بندر، در تلاش برای استفاده حداکثری از ظرفیت این بندر هستیم که طی آن در کمیته بازاریابی تصمیمات بسیار خوبی اخذ شد که امیدواریم بتوانیم با اجرایی شدن این برنامه ها شاهد توسعه و رشد فعالیت ها در این بندر بزرگ و بین المللی باشیم.
عسکری نسب گفت: بندر شهید باهنر با برخورداری از سالن مسافری بین المللی استاندارد علاوه بر میزبانی از کشتی های سطح کروز، سالانه پذیرای تعداد زیادی گردشـگر و مسـافر بین المللی است به طوری که سفرهای دریایی خارجی به صورت هفتگی از این بندر انجام می شود.
وی افزود: از ابتدای سال تا کنون 916 هزار و 852 مسافر از طریق دو بندر شهید باهنر و شهید حقانی که تحت مدیریت این اداره است، جابه جا شده اند.
معاون دریایی و بندری بندر شهید باهنر با اشاره به آخرین آمار سفرهای دریایی به مقصد کشورهای حاشیه جنوبی نیز گفت: جابجایی بیش از 7هزار و 700 مسافر و 96 تردد در مسیر دریایی کشورهای حوزه خلیج فارس و بندر شهید باهنر طی سال جاری به ثبت رسید.
وی ضمن اشاره به سرمایه گذاری های صورت گرفته در بندر شهید باهنر، آینده و چشم انداز این بندر را روشن توصیف کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، در بخش عمرانی این بندر 7میلیارد تومان سرمایه گذاری سازمانی شده است.
معاون دریایی و بندری بندر شهید باهنر با اشاره به فراهم کردن زیرساخت های لازم برای فعالیت های دریایی و بندری صاحبان کالا در بندر شهید باهنر، در خصوص توسعه و بازسازی تجهیزات و اسکله های این بندر گفت: تعمیرات اساسی شش اسکله بتنی در حال انجام است که حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین