mana.ir

کد خبر: ۴۸۳۳۴ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - ۰۹ تير ۱۳۹۳

اتمام طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار؛بزودی

استاندار سیستان و بلوچستان گفت:اتمام طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار از برنامه های مهم دولت در این بندر است که بزودی محقق می شود.

اتمام طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار؛بزودیعلی اوسط هاشمی در گفتگو با مانا ، ضمن تاکید بر حرکت تمامی نهادها در جذب اعتبار به منظور ساخت هرچه زودتر این بندرشهید بهشتی چابهار اظهار کرد: با توجه به نگاه ویژه دولت به استان سیستان و بلوچستان مشکلی در خصوص وجود منابع مالی وجود ندارد و باید مدیران پیگیر جذب اعتبارات از تهران باشند.
هاشمی با اشاره به اینکه طرح‌هایی که در چابهار اجرا می شود برد ملی دارند و باید مورد توجه جدی قرار گیرند، افزود: هر طرحی که در این بندر اقیانوسی مصوب و اجرا می شود توسعه فرامنطقه ای را خواهد داشت.
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اتمام طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار از برنامه های مهم دولت در این بندراست گفت:با اتمام طرح توسعه بندرشهید بهشتی که بزودی محقق خواهد شد ظرفیت این بندربه 6.5 میلیون تن افزایش خواهد یافت.
وی افزود: توسعه بخش صیادی، ترانزیت و کشاورزی منطقه چابهار بصورت ویژه از سوی دولت دیده می‌شود و اعتبارات خاصی به این شهرستان اختصاص خواهد یافت.
وی خاطرنشان کرد: توسعه حمل و نقل دریایی در سیستان و بلوچستان برای تقویت صادرات و واردات استان و حرکت به سوی اقتصاد مقاومتی از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی تاکید کرد: موقعیت خاص جغرافیایی و راهبردی و ارتباط سیستان و بلوچستان با آب‌های آزاد، نیازمند تمرکز بیشتر بر حمل و نقل و کسب درآمدهای ترانزیتی است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین