mana.ir

کد خبر: ۴۲۹۳۷ |
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۴ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۳

دیدار استاندار هرمزگان با دبیر شورای عالی امنیت ملی

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان در دیدار با علی شمخانی بر لزوم تامین خواسته و نظر مردم هرمزگان در مباحث مربوط به شهرستان گاوبندی (پارسیان) تاکید کرد.

دیدار استاندار هرمزگان با دبیر شورای عالی امنیت ملیبه گزارش مانا، دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان با علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، در تهران دیدار و گفتگو کرد.
استاندار هرمزگان در این دیدار با تشریح مسائل و موضوعات امنیتی استان هرمزگان، بیان کرد: یکی از مهمترین مشکلات استان هرمزگان پدیده قاچاق است که تلاش کرده ایم تا برنامه جامع و کاملی را برای مبارزه با این پدیده در استان هرمزگان تدوین کنیم.
وی همچنین بر لزوم تامین امنیت سرمایه گذاری در استان هرمزگان تاکید کرد و افزود: با تامین امنیت سرمایه گذاری و فراهم کردن شرایط مناسب، شاهد حضور بیشتر سرمایه گذاران و توسعه بیشتر هرمزگان خواهیم بود.
جادری خاطرنشان کرد: جزایر خلیج فارس نیز فرصت های بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری دارند که با تامین امنیت سرمایه گذاری شاهد رشد و شکوفایی بیشتر جزایر خواهیم بود.
استاندار هرمزگان همچنین بر لزوم تامین خواسته و نظر مردم هرمزگان در مباحث مربوط به شهرستان گاوبندی (پارسیان) تاکید کرد و اظهار داشت: در خصوص مباحث و مصوبه مطرح شده در مورد جداسازی و الحاق بخش هایی از شهرستان گاوبندی (پارسیان) استان هرمزگان به استان فارس، باید خواسته مردم هرمزگان مورد توجه قرار گرفته و تامین شود.
استاندار هرمزگان گفت: مطالبات مردم هرمزگان باید در نظر گرفته شود و ما از تمامی ظرفیت های قانونی برای تحقق خواسته مردم استفاده می کنیم.
شایان ذکر است؛ در این دیدار علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز بر پیگیری و همکاری در مورد مباحث مطرح شده از سوی استاندار هرمزگان تاکید کرد.
به گزارش مانا، از اواخر دولت دهم موضوع جدایی قسمت هایی از استان هرمزگان و الحاق آن به استان فارس در دستور کار دولت قرار گرفت و این موضوع به تصویب رسید اما با مخالفت شدید مردم استان هرمزگان و بسیاری از مسولان استانی قرار گرفت و نهایتا با پیگیری های انجام شده، با حکم دیوان عدالت اداری ابن مصوبه متوقف شده است.
استان فارس از سالها پیس بدنبال دستیابی مستقیم به دریا است و طرح هایی مانند جدایی بخشهایی از استان های هرمزگان و بوشهر را دنبال کرده که به دلایل مختلف بی نتیجه مانده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین