mana.ir

کد خبر: ۴۲۸۷۱ |
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۳ - ۰۴ خرداد ۱۳۹۳

افزایش تعداد بازرسان کشتی در بندر شهیدرجایی

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از برگزاری آزمون کنترل و بازرسی کشتی ها و پیوستن 24 نفر به جمع بازرسان این اداره کل خبر داد.

افزایش تعداد بازرسان کشتی در بندر شهیدرجاییبه گزارش مانا، مهدی نوفرستی در این خصوص گفت: این آزمون به مدت دو روز توسط سه نفر از متخصصان اعزامی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.
وی اظهار کرد: این آزمون ها برای اولین بار با این وسعت و تعداد در استان صورت پذیرفت که می تواند نقطه عطفی در نیل به اهداف تعیین شده و نزدیک شدن هرچه بیشتر به استانداردهای جهانی سازمان بین المللی دریانوردی تلقی شود.
به گفته معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، 24 نفر از کارآموزان و افسران کنترل و بازرسی کشتی های بنادر هرمزگان در این آزمون شرکت داشتند.
وی اضافه کرد: کار آموزان بازرسی پس از طی دوره عملی و کارورزی با پشت سر گذاشتن آموزش های تئوری و عملی، ضمن دریافت مجوز فعالیت مستقل، به جمع افسران کنترل و بازسی شناورهای بنادر استان پیوسته و متناسب با اولویت ها و نیازهای استان برای اعمال کنترل های لازم بر انواع شناورهای متردد به بنادر و آبهای تحت پوشش استان مستقر خواهند شد.
نوفرستی در پایان یادآور شد: دوره های آموزشی کنترل و بازرسی کشتی ها نیز در راستای ارتقاء کمی و کیفی کنترل و بازرسی شناورها، جلوگیری از تردد شناورهای غیر استاندارد به بنادر و آبهای هرمزگان و ارتقاء هرچه بیشتر ایمنی دریانوردی وحفاظت از محیط زیست دریایی در بندر شهید رجایی به صورت مستمر برگزار می شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار