mana.ir

کد خبر: ۴۲۶۹۰ |
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۴ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۳

افزایش 100 درصدی جابجایی کالا در چابهار

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از افزایش صد درصد صادرات و واردات کالا در این منطقه نسبت به فروردین سال قبل خبر داد.

افزایش 100 درصدی جابجایی کالا در چابهاربه گزارش خبرنگار مانا حامد علی مبارکی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: طرح های اشتغالزایی زودبازده در منطقه ایجاد خواهد شد.
وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون روند سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه افزایش چشمگیری داشته است.
مبارکی اظهار کرد: رسالت ما آبادانی و توسعه چابهار است و باید با همگرایی و هم افزایی در مسیر توسعه همه جانبه این منطقه راهبردی که پیشانی توسعه استان و شرق کشور است قدم برداریم .
وی اولویت منطقه آزاد در کمک به نواحی همجوار را بخش آموزش و بهداشت نام برد و گفت: باید دیوار تفاوت‌ها میان منطقه و شهر برداشته شود و مردم از مزایای منطقه بهره مند شوند و توسعه متوازن صورت پذیرد.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار تاکید کرد: با رویکرد جدید دولت تدبیر و امید و اراده تمام مسئولین جهت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار این منطقه نیز با سیاست اولویت دهی سرمایه گذاران بومی استان داخل و خارج از کشور شاهد رشد تقاضا جهت سرمایه گذاری ‌و ثبت شرکت در این منطقه هستیم و یکی از اقدامات جهت تسهیل امور ایجاد سیستم تک پنجره سرمایه گذاری است که کلیه مراحل درخواست، تا ثبت شرکت در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت می‌پذیرد.
وی خاطرنشان کرد: از دولت می‌خواهیم تا صادرات و واردات استان‌های شرق کشور را به بندر چابهار به عنوان محرک چرخه توسعه استان‌های شرقی هدایت کند.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بیان کرد: از اهداف اساسی مطالعات طرح توسعه محور شرق، اراده و برنامه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دهه اول انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در اجرای طرح توسعه محور شرق در راستای خروج از بن‌بست‌های توسعه و رفع محرومیت‌ها در شرق کشور به ویژه استان‌های جنوبی واقع در محور شرق و به ویژه سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان بوده است.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار عنوان کرد: برای توسعه حمل و نقل و ترانزیت، به عنوان یکی از پایه‌های محکم اقتصاد مقاومتی، از طریق منطقه آزاد چابهار و مناطق ویژه اقتصادی بیرجند، دوغارون و سرخس و مناطق ویژه اقتصادی میلک و میرجاوه نیازمند ایجاد هم‌‌پیوندی داخلی و نیز تقویت همکاری‌ها با استانداران استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و خراسان رضوی هستیم.
برچسب ها: بندر چابهار
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار
پرطرفدارترین